Biurowa pomoc dla osób bardzo otyłych

Krzesło do biura dla osób otylychZatrudnienie pracownika z duża nadwagą nie wynika z pewnego rodzaju współczucia i pewnej sympatii do tej grupy osób, lecz ma podłoże racjonalne. Wykształcenie, posiadane umiejętności i predyspozycje, doświadczenie to tylko jedne z kilku czynników, ale najbardziej kluczowe. Zatrudniane nowego pracownika to inwestycja, która ma przynosi określony zysk.
Jeśli nowo zatrudnia osoba jest bardzo otyła potrzebna zbudować dla niej stanowisko zupełnie według innego klucza, niż dla pozostałych pracowników. Aby utrzymać podobną konwencje wizualną i zbytnio nie wyróżniać ( zarówno w pozytywnym jak i negatywnym aspekcie ) stanowiska nowo zatrudnianej osoby. Potrzeba jest jednak krzesła dedykowane osobie otyłej konieczne z certyfikatem wytrzymałość do 150 kg. Wielu osobom dokonującym zakupów wydaje się wiec, że temat wyboru krzesła można na tym wymogu zakończyć. Taki rodzaj atestowanych foteli jest bardzo popularny. Na szczęście nie wynika do z plagi biurowej otyłości, lecz pewnego przeświadczenia osób decyzyjnych by wybrać wytrzymałość – rozwiązanie uniwersalne, bezpieczne i trwałe. Dlatego wielu producentów krzeseł do swojej oferty wprowadza to coraz większą ilość krzeseł i foteli z atestem do 150 kg.
Faktyczna potrzeba zorganizowania stanowiska pracy biurowego dla osoby z dużą nadwagą wymaga sformułowania jeszcze kilku ważnych wymogów. Przede wszystkim potrzeba szerszego siedziska, tak by osoba otyła mogła się w nim zmieścić. W skrajnych przypadkach trzeba po prostu wymontować podłokietniki. Warto wiec, dla osoby z wagą ponad 130 kg wybrać krzesło z siedziskiem około 58-60 cm. Takie rozwiązaniem warto również uzupełnić regulowaną wersją podłokietników, ale w rozszerzonej wersji 3D/4D. Siedzisko musi posiadać odpowiednie wypełnienie piankowe. Odpowiednie oznacza wysoki gatunek pianki – wysoka grubość i gęstość – najlepiej pianki integralne wylewane.
Kolejny element to zmian głównego systemu sterowania z wersji synchronicznej na asynchroniczną. Daje to większy zakres możliwości regulacyjnych i pozycji bardziej nietypowych w regulacji siedziska i oparcia. Warto rozważyć odpowiednie zastosowanie siatkowe oparcia z regulacją lędźwiową montowaną na zewnątrz. Siatkowe oparcie poprawia przepływ powietrza. Osoby otyłej dużo szybciej się meczą fizycznie, ale i również często w połączeniu ze stresem ich gruczoły potowe pracują nieprawidłowo. Siatka poprawi komfort pracy szczególnie w biurach bez klimatyzacji w bardzo upalne dni. Regulacją lędźwiowa wydaje się być wskazana. Jej zamontowanie za oparciem jest możliwe przez wybór siatkowe wersji oparcia. Osoby z nadwagą zazwyczaj borykają się z problemami kręgosłupa. Mechanizm lędźwiowy odpowiednio ustawiony będzie wymuszał na użytkowniku prawidłową postawę. W przypadku nieprawidłowego ułożenia mięśni przywoła je do prawidłowej pozycji.
W ten sposób nowo zatrudniany pracownik w ramach swojego stanowiska otrzyma komfort. Być może dedykowane rozwiązanie w tym zakresie zmusi go do refleksji i pracy na swoją fizycznością, jednocześnie pozwoli być pracownikiem skoncentrowanym i wydajnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *