Najistotniejsze elementy w budowie krzesła biurowego

Krzesło biurowe Madura MKrzesło biurowe to przedmiot tylko pozornie prosty w budowie. Skrywa ona wiele tajemnic, które znane są tylko osobom związanym z branży biurowej. Jest to przedmiot, które jest coraz częściej i bardziej intensywnie użytkowany. Zarówno w domowym zaciszu i biurze. Poznanie wszystkich możliwości krzesła pozwoli podjąć lepsze decyzje zakupowe. Kluczowe jest nauczenie się rozpoznawania się krzeseł polskich producentów od tych z importu.
Oczywiście nie należy traktować tego ostatniego zdania zbyt dosłownie. Celem jest umiejętność oceny faktycznej budowy krzesła, jakości składowych w stosunku do ceny. Krzesła biurowe mogą być bardzo podobne do siebie zewnętrznie, a mieć całkowicie odmienną budowę. To dlatego sprzedaje się tak wiele tanich produktów pochodzenia Azjatyckiego podobnych do Polskich odpowiedników. Ceną jest niższa z racji niższych kosztów pracy, ale przede wszystkim przez inny rodzaj wypełnienie siedziska i oparcia czy też mechanizm sterujący. Ten ostatni w krzesłach pełni rolę łącznika pomiędzy siedziskiem a oparciem. Jego zakończenia umożliwiają użytkownikowi dokonywać różnych konfiguracji, w celu znalezienie najlepszego ustawienia.
Mechanizmy, które pozwalają patrzeć na krzesło przyjaźnie w kontekście biurowego intensywnego użytkowania dzielone są na dwie grupy. Pierwsza z nich umożliwia blokadę pozycji w wielu pozycjach. Są to tzw. regulatory zintegrowane. Mimo słowa „wielu” są tańsze niż druga grupa mechanizmów – synchroniczne. W tych mechanizmach blokada jest w kilku pozycjach 5-6.  Mechanizmy synchroniczne powoduję, że krzesła są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Przy ograniczonej ilości pozycji, w której można zablokować krzesło wdrożona jest funkcja anti-shock. Chroni ona przed gwałtownym uderzeniem oparcia w plecy, które następuje po zwolnieniu blokady.
Kolejny ważny element to wypełnienie piankowe w siedzisku i oparciu. Kiedy krzesło wybierane jest do użytku biurowego należy zwrócić uwagę na rodzaj pianki. Wieloletnie użytkowanie w końcu doprowadzi do zużywania się pianki i dalszej perspektywie do całkowitego „wysiedzenia się” pianki. W wielu małych biurach, gdzie krzesła są użytkowane przez dwie dekady całkowicie brakuje pianek. Pracownicy nie sygnalizując tego zjawiska i siedzą wręcz na drewnianym stelażu. Producenci najczęściej polecają pianki integralne, wylewane w całości. Jest to gwarancja wieloletniego użytkowania bez odczuwania żadnych skutków eksploatacyjnych. Jeśli chodzi o oparcie krzesła to w ostatnich latach zaszła ważna zmiana. Dużo popularnością obecnie cieszą się siatkowe oparcia. Membrana na oparciu jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Krzesła biurowe z siatkowym oparciem są łatwe do utrzymania w czystości, siatka jest bardzo odporna i bardzo wygodna. Ponadto forma ta przepuszcza powietrze zdecydowanie głębiej i bardziej bezpośrednio do ciała, odzieży wierzchniej użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *