Krzesła do małego urzędu, jakie kupić by nie żałować wyboru

Krzesło biurowe do urzędu gminyZakup krzeseł biurowych do urzędu dla pracowników, to często bardziej przypadek niż wynik przemyślanej decyzji. Kiedyś urzędy były miejscem, których wygląd dość często odstraszał petentów. Obecnie standardy są zupełnie inne i wygląd biura, budynku urzędu jest coraz bardziej nowoczesny, przy tym schludny.
Niestety remont wnętrza budynku, wymiana wyposażenia kończą się błędnymi decyzjami. Bo tak można śmiało nazwać wybór taniego rodzaju krzesła na stanowiska pracownicze. Szczególnym przypadkiem takiego rodzaju urzędów są te gminne. Tam decyzja często jest podejmowana przez dostawcę mebli biurowych. Nikt z urzędu nie chce się podjąć trudu wyboru danego krzesła. Jednakże nie należy obwiniać dostawcy mebli, gdyż otrzymuje on jasny przekaz, by wybrać krzesła możliwie najtańsze. Oczywiście w grę nie wchodzą tanie krzesła pochodzenia azjatyckiego, lecz typowo polski najtańszy produkt. Oczekuje się rozwiązań za kwotę około 200 zł za sztukę. Niestety w ta cenę wliczana jest jeszcze marża sprzedawcy/ dostawcy mebli, nie da się więc kupić profesjonalnego krzesła. Wybierane są modele, tanie, często z niskim oparciem tak jakby dedykowane dzieciom…
Wysokość oparcia to tylko szczegół, ale współczesny urzędnik wpatrzony jest w komputer. Zresztą każde stanowisko pracy zarówno te urzędowe, jak i w sektorze prywatnym to miejsce pracy z komputerem. Wzrok wpatrzony w monitor, a ręce na klawiaturze, a co z resztą ciała. Trudno o zachowanie prawidłowej wyprostowane sylwetki jeśli oparcie krzesła jest wyjątkowo niskie. Nie należy oczekiwać, że pracownik małego urzędu otrzyma fotel z zagłówkiem ( wersja menadżerska ), ale wysokość oparcia musi być zdecydowanie wyższa. Uzyskanie oparcia dla pleców to dopiero początek, pierwsze oczekiwanie. Najważniejszy jest system regulacji, który umożliwi dopasowanie siedziska i oparcia krzesła co ciała urzędnika. W urzędach jak i większych biurach wybierane jest ten sam model na wszystkie stanowiska pracy. Z naturalnej ludzkiej różnorodności wynika, że dla pewnej grupy osób dane krzesło będzie wygodne, dla innej grupy już nie. Ergonomia wdrożona w krześle, zaawansowana techniczna budowa w postaci mechanizmów stresujących rozwiązuje ten problem wynikający z naturalnej budowy ludzkiego ciała. Ale ergonomiczne rozwiązania kosztują zdecydowanie więcej. Wystarczy jednak podstawowa wersja regulowana, uzyskana przez zastosowanie mechanizmu synchronicznych zintegrowanego. Umożliwia ona możliwości blokady siedziska i oparcia w wielu pozycjach. To podstawowe rozwiązanie jest wystarczające. Drugi ważny detal to wypełnienie piankowe siedziska i oparcia. Oparcie oczywiście może być w formie siatki, jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, lecz rzadko kiedy wybierane do urzędu. Tu z racji miejsca wybierana jest forma bardziej klasyczna tapicerowane lub szyte oparcie. Wracając do pianki, należy wymagać by był to rodzaj zintegrowany, wylewany w całości. Zapewnia to wygodę oraz wieloletni okres użytkowania, w którym pianka nie będzie się zużywać. Integralne pianki posiadają często specjalne kształty, wyprofilowania. Podnosi to poziom dopasowania oparcia i siedziska do ciała urzędnika.
Takie rozwiązanie opisane powyżej to zdecydowanie większy wydatek. Kupując sporą ilość jednego modelu krzesła biurowego można dużo zaoszczędzić, prowadząc negocjacje cenowe.  Należy raz na zawsze odrzucić wszelkie tanie propozycje i rozwiązania. Tanie krzesła obrotowe można użytkować, ale sporadycznie w domowym zaciszu. W urzędach takich jak np. ZUS zamiast zakupu bezpośredniego organizowane są często przetargi lub zapytania ofertowe. Wygrywa zawsze najtańsza oferta, kluczowe zatem jest odpowiednie sformułowanie wymagań  przetargowych i ofertowych. Często kluczowym wymaganiem jest „certyfikowana wytrzymałość”, która jednocześnie jest gwarantem ergonomiczności tego produktu. Brak jasnych i precyzyjnych wymagań spowoduje byle jaki rodzaj wyposażenia. Warto więc korzystając z powyższego artykułu, będąc organizatorem takiego przedsięwzięcia zdobyć odpowiednią, dostępną powszechną wiedzę. Chociażby na naszym portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *