Jakie krzesło do biura

Nowoczesne krzesła do biuraTak wiele słyszy się o pracy w biurze i pewnego rodzaju niezwykłą popularnością takich stanowisk pracy. Naiwność pracownicza pozwala cieszyć się z siedzącego trybu pracy, które według wielu pracowników jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Prawda jest jednak zdecydowanie inna. To coraz większa liczba pracowników biurowych cierpi z powodu nawracających dolegliwości kręgosłupa. Paradoksalnie to większa liczba osób z biura narzeka na swój dolny odcinek kręgosłup, a zmniejsza się zdecydowanie liczba osób z podobnymi problemami pracującym fizycznie.
Z czego więc wynika taka sytuacja? Biurowe bóle kręgosłupa to coraz większa przypadłość pracowników w wielu mniejszych biurach. Jest to tak naprawdę efekt wieloletnich zaniedbać na stanowisku pracy. Użytkowania zbyt taniej wersji krzesła biurowego. Wspomniany wcześniej paradoks łatwo wytłumaczyć. Rosnące zatrudnienie w sektorze biurowym z jednej strony, z drugiej poprawa warunków pracy fizycznej np. wózki widłowe. Ruch, praca fizyczna jest bardzo dobra dla zdrowia kręgosłupa, o ile nie dźwiga się zbyt dużo. Ciągła pozycja siedząca i praca przez komputerem nie jest niczym dobrym dla ciała. Dlatego krzesła do biura trzeba wybierać według innego klucza niż cena.
Przede wszystkim na starcie należy odrzucić tanią ofertą, która może być przeznaczona do co najwyżej sporadycznego użytkowania w domowym zaciszu. Do biura należy wybierać krzesła wytrzymałe i przede wszystkim posiadające szeroki zakres możliwości regulacyjnych. Ale dla wielu pracodawców wydatek na krzesło do biura dla pracownika rzędu 500-700 zł to zdecydowanie za dużo. Patrząc, ile wydaje się na nowe telefony – kwoty 3 krotne wyższe. A przecież z punktu widzenia pracownika biurowego krzesło jest zdecydowanie ważniejszym przedmiotem, mającym przez wiele godzin bardzo bezpośredni kontakt z jego ciałem. Tak samo jak do domu wybiera się naprawdę wygodny materac, tak samo pracownik powinien otrzymać szanse na prawdziwe wygodne krzesło. Ale nie takie, którego wygoda jest narzuca z góry przez producenta krzeseł, lecz model regulowany.
Wygodne krzesła do biura powinny być właśnie przedmiotem z szerokim zakresem różnorodnych regulacji. Tak by pracownik w momencie objęcia danego stanowiska pracy, mógł dokonać regulacji pod potrzeby własnego ciała. Krzesła tego rodzaju nazywane są ergonomicznymi. Każdy pracodawca powinien zrozumieć, że zakup krzesła to swojego rodzaju inwestycja. Zwraca się ona w postaci lepszej jakości pracy, pełniejszego zaangażowania pracownika, a co za tym idzie również wydajności pracy. W związku z tym pracownik zarobi każdego miesiąca więcej dla swojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *