Domowa praca przy biurku

pracya przy biurku home officeDomowe biuro to miejsce gdzie popołudniem lub wieczorem można popracować lub korzystać z rozrywek Internetowych. Coraz częściej dostęp do Internetu jest możliwy z kanapy poprzez pilot obsługujący telewizor. Kiedyś teledyski i filmy oglądało się przed komputerem, dziś robimy się to z użyciem pilota i telewizora z dostępem do Internetu. Domowe biuro przybiera inny charakter, ściśle powiązany z pewnego rodzaju obowiązkami, zadaniami, które trzeba wykonać z użyciem komputera. Bardzo często jest to przygotowywanie się nowych zadań w pracy, dokończanie pewnych spraw związanych z zawodowymi obowiązkami. W polskim społeczeństwie przez lata dominująca była grupa osób, która całkowicie zapomina o pracy po wyjściu z niej po 8 godzinach. Jednakże szczególnie wśród osób pracujących w biurze, konieczność zrobienia czegoś w domu zaczyna być pewnego rodzaju codziennością. Oczywiście wszystko w mniejszym lub większym stopniu odbywa się kosztem rodziny.
Druga grupa osób o której należy wspomnieć to osoby, chcę w pewien sposób dorobić. Posiadają umiejętności lub profesję, która umożliwia dorabianie za biurkiem w domowym zaciszu. Po pracy wracają prosto do domu, spędzają trochę czasu z rodziną i od późnego południa do godzin wieczornych spędzają czas pracując zza biurkiem. Do tej grupy osób należy zakwalifikować informatyków, programistów, grafików, copy-writerów oraz inne popularne profesje komputerowo – internetowe. Nowy profesji nieustannie przybywa, a praca popołudniowa w domu jest coraz popularna. Niestety ma to swoje konsekwencje, często te rodzinne towarzyskie, ale przede wszystkim zdrowotne. Nieustanna pozycja siedząca w biurze przez niemal 8 h dziennie w połączeniu w siedzącą pozycją w domowym zaciszu to spore obciążenia dla zdrowia. Szczególnie dla kręgosłupa, dla którego siedząca pozycja jest nienaturalna i obciążająca.
Kolejna grupa osób, o której w kontekście pracy domowej należy wspomnieć to osoby pracujące zdalnie. Oznacza to pracę z domowego zacisza z wykorzystaniem komputera, oprogramowania i Internetu. Oczywiście nie każdy jest w stanie pracować przez Internet, w tym względzie uprzywilejowane są szczególnie programiści. Warto też wspomnieć o osobach zakładających własną firmę, dla których domowe biuro, staje się tym pierwszym firmowym biurowe. Z czasem, gdy firma się rozrośnie biuro i siedziba firmy zostanie przeniesioną. Jednakże wiele profesji i specjalistów z różnych branż to firmy stricte jednoosobowe. Jeśli koszt wynajęcia biura jest dość wysoki, to jedno domowe pomieszczenie staje się biurem. W dobie Internetu coraz więcej klientów odwiedza stronę internetową niż siedzibę firmy. W tym kontekście należy wymienić rzeczoznawców majątkowych, osoby zajmujące się BHP, instalatorów czy też osoby zajmujące się wszelkiego rodzaju wycenami.
Niezależnie do której grupy osób się należy konieczne jest odpowiednie przygotowanie domowego biura. Tak by mimo domowe rozprężania i pozytywnych, przyjemnych skojarzeń  udało się pracować na miarę swoich umiejętności z pełnym zaangażowanie. Konieczne jest wydzielenie domowej strefy biurowej i jej należyte wyposażenie. W kontekście wspomnianych wcześniej problemów zdrowotnych z kręgosłupem konieczny jest przede wszystkim zakup właściwego krzesła biurowego do domowego biura.

Zdjęcie pobrane z serwisu : https://pixabay.com/pl/personel-przerwa-na-kaw%C4%99-pracy-2452807/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *