Krzesła do biura na poddaszu

Krzesło biurowe OmegaCzęsto lokalne położone wysoko, na ostatnim piętrze, lub na poddaszu w starym budownictwie są tanie- jeśli chodzi o wynajem. W miastach w okolicach starówek jest bardzo dużo małych firm, które korzystają z takich lokali użytkowych. Niski czynsz oznacza pewny wysiłek, który musi podjąć zarówno pracownik jak i pracodawca by dostać się po schodach do góry, często bardzo krętych i stromych. Kolejny element to konieczność radzenia sobie z wysokimi temperaturami w okresie wiosennym, jesiennym a szczególnie letnim. W wielu przypadkach nie ma zgody architekta na wbudowanie systemy klimatyzacji, często taką decyzje blokuje konserwator zabytków. Co więc można zrobić, by praca w biurze w upalne dni była do zniesienia. Oczywiście wentylatory , które nie schłodzą lecz poprzez przemieszczanie się powietrza odświeża biurowy klimat.
Pracownik na swoim stanowisku w biurze jest przyklejony niemal przez cały dzień do swojego fotela. W upalne dni takie określenie nabiera szczególnego znaczenia. W przypadku wyposażenia w fotele z ekoskóry upal da się bardzo we znaki. Praktycznym rozwiązaniem dla takich usytuowanych biur jest wyposażenie w krzesła biurowe z siatkowym oparciem. Ten design od pewnego czasu staje się wręcz dominującą formą biurowego wyposażenia. W połączeniu z ergonomiczną wytrzymała budową definiuje nowoczesne krzesło do biura. Membrana zamiast tradycyjnego oparcia ( tapicerowanego lub szytego ) to nie tylko nadanie wizualnej nowoczesności, ale i praktyczne korzyści dla końcowego użytkownika. Poprzez otwory siatkowe powietrze dostaje się dużo głębie, do odzieży wierzchniej pracownika. Podnosi to zdecydowanie komfort pracy, a w upalne dni zdecydowanie zmniejsza pocenie się.  Siatka osadzona jest na specjalnej konstrukcji, której kształt jeszcze bardziej nadanie krzesłu niepowtarzalnego wyglądu. Ta elastyczna forma oparcia daje możliwość zastosowania regulacji na zewnątrz i poprzez swoją elastyczność umożliwia działanie tego mechanizmu. Poza tym taka forma oparcia jest bardzo wygodna, elastyczna forma siatka nie przeszkadza w żaden sposób w osiągnięciu pełni komfortu.
Pracy biurowej często towarzyszy duży stres, w połączeniu z praca w nieklimatyzowanym lokalu nadmierne pocenie się staje się czymś naturalnym. Siatka skutecznie zmniejsza ten problem, jednakże oczywiście nie wyeliminuje go w całości. Oczywiście dużą rolę odgrywa siedzisko. W tym elemencie na pewno nie doczekamy się siatkowym rozwiązania. Siedzisko jest ważnym elementem konstrukcyjnym składającym się z drewnianego stelaża, pianki oraz tkaniny – najbardziej zewnętrznej warstwy. Mimo, że tkaniny skóropodobne na siedzisko są dość często stosowane, to w kontekście upalnych biurowych dni letnich warto unikać takich wyborów. Zdecydowanie bardziej praktycznym i przyjemnym wyborem wydaje się być zwykła tkanina o określonym poziomie ścieralności.
Poza tym krzesło dla pracownika zgodnie z obowiązującymi standardami powinno mieć ergonomiczną budowę. Odpowiednie poziom zaawansowania mechanizmów sterujących zapewni krzesłu wytrzymałość, a końcowemu użytkowniku da duże możliwości regulacji tego przedmiotu. Ergonomia to właśnie oddanie kontroli nad ustawieniem krzesła w ręce użytkownika. Żadne rozwiązania nie są narzucane z góry, bo ciężko przewidzieć jaką budowę ciała będzie miał jego użytkownik. Oczywiście są pewne przewidywania, jednakże każdy człowiek ma niepowtarzalną budowę ciała. W pierwszych dniach użytkowania takie fotela testowane są różne pozycji, a w końcu wybierana jest ta najbardziej korzystna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *