Zmiana krzesła wyjdzie na dobre

nowoczesne krzesło do biura firmyWiele pracodawców przez lata broni się przez zmianami. Szczególnie dotyczy osób, którym naprawdę się udało osiągnąć sukces biznesowy. Jednakże poprzez pewnego rodzaju blokadę decyzyjną w dłuższej perspektywie czasu zaszkodzą sobie i własnej firmie. Nie chodzi o pewnego rodzaju fatum, czy zemstę, lecz świat bardzo dynamicznie zmieniający się. Zmienia się wszystko rynek pracy, konkurencja, oczekiwania klientów, technologie. Taka samo jak każda firma powinna ( wręcz musi ) posiadać stronę internetową, tak samo stanowisko pracy biurowej powinny mieć ergonomiczny charakter.
A dalej w wielu małych firmach wcale nie jest to takie oczywiste. Tanie wyposażenie, które jest wielu firmach ma negatywnym wpływ na pracowników. Nie chodzi przecież o to by opływać w luksusach, lecz wykorzystać możliwości współczesnego świata i rozwiązania, które z projektu przelane zostały na fizyczny produkt. Takim doskwierającym elementem stanowiska pracy są krzesła biurowe. W wielu firmach oczywiście nie ma mowy o problemie, bo wybierane jest tylko ergonomiczne wyposażenie ( wysoki stopień regulacji ). Problem biurowego wyposażenia w małych firmach kiedy w końcu sam się rozwiąże. Albo nowe pokolenie osób zarządzających, które się pojawi w firmach albo obecnie zarządzający zostaną w pewien sposób „nawróceni”. Bo tak naprawdę argumenty za ergonomicznym krzesłem biurowym powinny przekonać każdą, nawet tą najbardziej upartą osobę.
Zmiana taniego wyposażenia na nowoczesne, ergonomiczne krzesła biurowe jest po prostu opłacalna. Wiedza o tym w biurach korporacji nie pozwala podejmować innych, niż ergonomiczne decyzje. Korporacje są zarządzane z całym szacunkiem do miko przedsiębiorczości w sposób zdecydowanie bardziej profesjonalny. Nie ma przypadkowych decyzji. Każda decyzja ma swoje uzasadnienie, często silne argumenty naukowe. Stanowiska pracy korporacyjnego biura są wzorem, godnym naśladowania. Najlepszy argument to jednak zyski – taka wizja działa najlepiej na małego przedsiębiorca. To nie żadne nadużycia, lecz fakty. Inwestycja w ergonomie zwraca się bardzo szybko. Krzesło z dużym zakres możliwość regulacyjnych powoduje, że pracownik może uzyskać najlepsze dla swojego ciała dopasowanie. Pracownik biurowy musi tylko oczywiście odpowiednio wyregulować krzesło – dopasować go do swojej ciała. Komfort dla ciała to większa koncentracja, możliwość pełniejszego skupienia się na pracy. W perspektywie miesięcy jakość pracy pracownika zdecydowanie się poprawia wraz z rosnącą wydajnością.  W zależności od wielkości zatrudnia pracowników w biurze potencjalne zyski mogą być naprawdę duże.
Dla pracownika wymiana krzeseł na wersję ergonomiczną ma duże znaczenie, poza naturalnym bodźcem do większego zaangażowania w pracę. Praca siedząca przy biurku przez niemal cały dzień pobytu w biurze nie jest najlepsza dla ciała. Trzeba mieć świadomość, że jest to pozycja nienaturalna dla ciała pracownika. Potrzeba zapewnienie zdrowia swoim pracowników powinna być jedynym argumentem. Jednak życie jest takie, że nie ma sentymentów, liczą się pieniądze. W odpowiedzi na to trzeba dostrzec problem setek pracowników biurowych średniego pokolenia. Ich problemy z kręgosłupem ( mniejsze lub większe bólowe dolegliwości ) pojawiły się w wyniku użytkowania niedających się dopasować krzeseł biurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *