Krzesła biurowe dla nowego pracownika

Krzesło dla pracownikaZatrudnianie nowej osoby do pracy w biurze wymaga zbudowania dla niej stanowisk pracy. Zanim przystąpi się do tego przedsięwzięcia warto zorganizować konkurs na dane stanowisko – dodać ogłoszenia o pracę i z rekrutować. Osoba, która okaże się najlepsza w kontekście sformułowanych od niej oczekiwań. Osoba rekrutująca, powinna opisać w notatce parametry fizycznej danej osoby. Utworzona w ten sposób wiadomość, pozwoli dobrze przygotować stanowisko pracy dla nowego pracownika. O ile biurko to forma dość stała miejsca pracy, na jej dobór nie mają wpływu fizyczne parametry przyszłego pracownika. Warto dodaj w tym kontekście, że w biurach nastąpiła całkowita reorganizacja oraz zmiany w ramach ilości oraz masywności mebli biurowych. Obecnie stanowiska pracy to minimalizm – biurka posiadają strukturę niezabudowaną, są przestronne i masywne.
Dobór krzesła biurowego to już nieco trudniejsze zadanie. W dużych firmach panuje rozwiązanie – takie samo stanowisko pracy dla każdego pracownika. Konieczne jest w takim przypadku zastosowanie ergonomicznych krzeseł biurowych. Jest to grupa produktów posiadają szeroki zakres możliwości pod względem regulacyjnym, umożliwiający właściwe dopasowanie krzesła do ciała osoby. Zakup krzesła biurowego ergonomicznego wydaje się, więc dobrym rozwiązaniem dla nowo zatrudnianego pracownika. Czy aby na pewno ? Ergonomia w krzesłach obsługuje pewien dość ściśle określony schemat. Nie wszystko da się jednak wyregulować, gdy nowy pracownik jest np. osobą bardzo otyłą lub posiadają wzrost blisko lub ponad dwa metry. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie dedykowanych rozwiązaniach i wyboru krzesła spełniające dane kryteria.
W przypadku zatrudnia nowej osoby, która ma duże problem z nadwagą należy konieczne wybrać wytrzymałe krzesło biurowe. Oznacza to w tym przypadku, wariant wytrzymałościowy pozwalający na regularne obciążenie nawet do 150 kg. Takie krzesło musi posiadać odpowiednie atesty i certyfikat wytrzymałości wydany przez niezależną instytucję. Poza tym krzesło biurowe dla nowego otyłego pracownika powinna posiada szersze niż standardowo siedzisko. Bezpieczną minimalną szerokością wydaje się być siedzisko blisko 60 cm. Ponadto warto wybrać model z regulowanymi podłokietnikami z możliwości ich regulacji do zewnątrz. Daje to możliwość powiększenia powierzchni siedzącej w skrajnych przypadkach. Klasyczne rozwiązania regulacje także powinny być wdrożone w budowę techniczną krzesła. Jednakże standardowy mechanizm regulujący pochylenie oparcia z siedziskiem powinien być wersją asynchroniczną, oczywiście w połączeniu z płytą przesuwu. Wydaje się to być najlepszym zestawem konfiguracji krzesła dla osoby z nadwagą i często dość niespotykaną, nienaturalną budową ciała.
Dla osoby bardzo wysokiej, również warte rozważenie jest krzesło z określoną wagową ponadstandardową wytrzymałością. W takim przypadku jednak najważniejsza jest wysokość siedziska i możliwości regulacji w tym zakresie. Wysokie osoby mają problem z wyprostowanie nóg, jeśli krzesło jest standardowe nogi muszą być wyciągnięte daleko pod biurko. Należy w takim przypadku dla krzesła zastosować wyższą kolumnę gazową – w ten sposób wzrośnie wysokość siedziska oraz poziom regulacji. Drugie ważny element budowy krzesła to oparcie. Powinno być ono jak największe ( najwyższe ) najlepiej z regulowaną wysokością. Bardzo ważna role w tym przypadku odgrywa regulowany zagłówek, który w tym przypadki jest przedłużeniem oparcia i kluczowym element dla osoby bardzo wysokiej.
Podsumowując warto projektować i budować stanowisko pracy zgodnie z ergonomiczną filozofią. Coraz większy problem otyłości wymaga często zastosowania innego rozwiązania, dedykowanego tej grupie osób. Warto więc stworzyć stanowisko dla osoby i jej fizyczności, a nie odwrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *