Krzesła do nowoczesnej firmy

zewnętrzny wizerunek, a stanowiskowe wyposażenieTrudno zrozumieć, kiedy do nowoczesnego szklanego budynku firmowe zbudowane na ogromne środki wybierany jest najtańszy rodzaj wyposażenia. Często bywa tak, ze inwestycja budynku wizerunku zewnętrznego pochłania wszystkie środki. Jest ona niezmiernie ważna jednakże należy zachować pewnego rodzaju wyposażeniową równowagę. A niestety kończy się to najtańszym rodzajem krzeseł biurowych czy konferencyjnych.
Pracownicy codziennie elegancko ubrani, a na ich stanowiska pracy przedmioty archaiczne, nieergonomiczne, wręcz z poprzedniej epoki. Szczególnie na krzesła biurowych pracowniczych nie powinna się oszczędzać. Oczywiście w dobie drugiej dekady wygląd takich tanich krzeseł jest przyzwoity, jednakże ogromne znaczenie ma to co nie widoczne czyli rodzaj mechanizm sterującego . A wielu tanich rozwiązaniach ich po prostu nie ma, łącznik siedziska z oparciem oraz sama regulacja wysokości to zdecydowanie za mało. Jakże mocno zwiększyła się intensywność pracy biurowej, poziom stresu. Rola krzesła zdecydowanie się zwiększyła, tak samo jak innych elementów składowych stanowiska pracy.
Krzesła do biura nowoczesnej firmy nie mogą być po prostu nijakie, tym bardziej „byle jakie”. Konieczna jest ich ergonomiczna budowa, bez nich pracownik wiele traci pod względem jakości i wydajności, jednocześnie pogarsza się jego stan zdrowia – dolne partie kręgosłupa. Oczywiście każdy ma prawo do pewnego rodzaju pomyłki, przeinwestowania lub niedokładnie oszacowania pewnych inwestycji. Prawie nigdy nie jest to wina samego pracodawcy, tylko jakieś firmy z zewnątrz. Ale to dalsze decyzje podejmowane są przedsiębiorcę. Można wprowadzić system oszczędności w procesie wyposażania budynku, ale nie może absolutnie dotyczyć do krzeseł biurkowych. Ich niska jakość będzie miała dalsze negatywne konsekwencje. Brak ergonomii to tak naprawdę stałe codzienny niewykorzystanie potencjału pracowników. Gorsza jakość i mniejsza wydajność stanowisk pracy, które sumowana daje odczuwalnie niższe zyski.
Odrzucenie taniej oferty ( często importowej ) to ważna decyzja w procesie zakupowym. Skupienie się tylko i wyłącznie na krzesłach polskich producentów ma ogromne zalety. Ergonomia raz, wytrzymałość dwa, szybka obsługa reklamacji trzy, błyskawiczna obsługa pogwarancyjna cztery, wysoki stopień regulacji pięć oraz co najważniejsze przy zakupie wielu sztuk tego samego modelu możliwość negocjacji ceny – uzyskania rabatu hurtowego. Z punktu widzenia pracownika ergonomiczne krzesło to możliwość niemal idealnego spasowania siedziska z oparciem. A jest to bardzo ważne bo zapewnia komfort, który skutecznie eliminuje wszystkie zewnętrzne, fizyczne czynniki rozpraszające. Pracownik naturalnie jest bardziej skupiony, skoncentrowany i przede wszystkim zaczyna patrzeć dalej w kontekście wykonywanych przez siebie zadań jak i  innowacyjności całej firmy.
Drugi rodzaj wyposażenia do krzesła przeznaczone dla klientów odwiedzających firmy ( o ile taki zdarzenie ma miejsce ). Im większy liczba osób z zewnątrz pojawiająca się w biurze tym większe znaczenie będą miały krzesła dla klienta. Ten najtańsze konferencyjne typu iso nijak się mają no szklanych obiektów i zewnętrznego wizerunku firmy.

Zdjęcie pobrane z serwisu : https://pixabay.com/pl/budynki-ze-szk%C5%82a-niebieski-urz%C4%85d-1403244/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *