Kiedy wymieniać biurowe krzesła

Nowe krzesła biuroweW większości problem stanu wyposażenia biurowych stanowisk dotyczy małych firm. W średnich i dużych firmach w budowaniu o korporacyjne schematy, takie pytania nie zadawane. A wyposażenie jest wymieniane raz na piętnaście lat. Taki długi okres użytkowania jest możliwy jeśli do pracowników biurowych wybierane są ergonomiczne i wytrzymałe krzesła polskich producentów. Nawet niemal ośmiogodzinne dzienne intensywne użytkowanie przy odpowiednim standardzie fotela obrotowego zapewni jego długoletnią bezawaryjność.
Mimo powszechnego dostępu do informacji, możliwości podglądania rozwiązań w innych większych biurach – problem nisko standardu krzeseł dalej jest obecny w małych firmach.  Nie dotyczy to małych firm założonych w przeciągu paru ostatnich lat. Młodzi właściciele są zupełnie bezkompromisowi, działają z duchem czasu, a pomoc finansowana z różnych dotacji i funduszy jest dobrze dysponowana. Nawet przy kilku osobowej biurowej załodze stawia się na nowoczesne technologie, systemu, ale również na ergonomiczne krzesła biurowe. Większa otwartość oraz brak uwarunkować każdego wyboru tylko i wyłącznie przez cenę naprawdę pomaga podejmować dobre kluczowe decyzje. Właściciele małych firm powstałych jeszcze w ubiegłym wieku są pewnego rodzaju „samcami alfa”. Potrafią naprawdę dobrze prowadzić swoje firmy, są ekspertami w danej dziedzinie, jednakże w wielu decyzja towarzyszy im niechęć do nowych technologii, rozwiązań w zakresie informatyzacji oraz właśnie wyposażenia stanowiska pracy.
Niestety w wielu takich małych firmach należy natychmiastowo dokonać wymiany przedmiotów stanowisk pracowniczych. Ich niski standard negatywnie oddziałuje na sferę fizyczną i psychiczną pracownika, powodując niewykorzystanie ich pełni możliwości. Tanie krzesła bez regulacji, ze słabym wypełnieniem piankowym nie powinny być dopuszczone do intensywnego użytkowania w biurze. Pracownik użytkujący niedopasowane krzesło biurowe, często nieświadomie degraduje swoje zdrowie. Najbardziej widać to w coraz większej grupie pracowników biurowych małych firm skarżących się na regularne bóle kręgosłupa w okolicy lędźwiowej. Brak wygody z czasem staje się czymś naturalnym. Umysłu pracownika jednak cały czas odbiera sygnały wysyłane przez ciało o ciągłym braku wygody. Pełna koncentracja za wykonywanych zadań jest całkowicie niemożliwa. Brak komfortu fizycznego to spory demotywator. Wydajność pracy takie osoby jest zdecydowanie niższa, niż mogłaby by po wymianie krzesła. Często pracownicy odważa się sygnalizować problem niskiej jakości krzesła, podparty zwolnieniem lekarskim od lekarza, ale to i tak nie zmieni nic. Warto więc znaleźć sposób by to sam właściciel firmy zarządził wymianę krzeseł, przypadkowe podsunięcie link np. do tego artykułu. Pozostaje mieć nadzieje,  że w najbliższych latach Państwo polskie lub polscy producenci przeprowadzą kampanie społeczną i to okaże się skutecznym narzędzie w poprawie stanu biurowego wyposażenia stanowisk pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *