Krzesła biurowe dla kobiet

Wiele mówi się o parytetach, ale rozwiązanie z góry narzucające 50 % – 50 % to całkowite rozmycie się z rzeczywistości. Nikt nikogo nie dyskryminuje kobiety są kierowcami tirów, autobusów, kurierami. Mężczyźni są kucharzami, opiekunkami do dzieci. Ciągłe dyskusje pewnej grupy osób i pretensje to dyskryminacje wydają się tylko biciem piany i próbą włączenia się w politykę. Rola kobiet w społeczeństwie znaczenie się zmieniła, realizują się zawodowo, rodzą dzieci, a po urlopach macierzyńskich wracają do pracy. Są miejsce pracy, gdzie kobiety są w mniejszości, ale są i takie gdzie stanowią zdecydowaną większość. Właśnie w tym artykule chcemy pomóc dokonać wyboru krzeseł do biura zdominowanego przez kobiety.
W większości Panie mają zdecydowanie mnie mniejszą ogólną budowę ciała, są niższe od mężczyzn i zdecydowanie mniej ważą. Naturalnym wydaje się być sytuacja biurowa, w której krzesła dla różnych płci wybierane są według zupełnie innego klucza. Przede wszystkim ważne jest by krzesła nie były zbyt wysokie. Tzn. by średnia wysokość siedziska była trochę mniejszym poziomie. Z racji niższego wzrostu potrzeba w takie krzesła wdrożyć inna wersje kolumny gazowej – krótszą. Większość krzeseł jest zdecydowanie wyższa, ten czynnik musi być wzięty pod uwagę w pierwszej kolejności. Tak samo jak głębokość i szerokość siedziska. Całe krzesło musi być skrojone z myślą o użytkownikach – kobietach lub powinna być dedykowanym rozwiązaniem. Siedzisko nie może być zbyt szerokie, tak samo jak głębokość krzesła nie może być zbyt duża. W przeciwnym przypadku nie będzie możliwe uzyskanie należytego komfortu oraz prawidłowego wykorzystania. Praktycznym rozwiązaniem w krześle dla kobiet jest regulowana głębokość siedziska. W większości taki mechanizm oznacza duży zakres możliwości regulacji i możliwość znalezienie niemal idealnej pozycji.
Częstym problem w krzesłach użytkowanych przez dość lekkie osoby – najczęściej kobiety jest duża siła z jaką oparcie krzesła biurowego uderza o plecy osoby użytkujące – po zwolnieniu blokady pozycji. Tańszy najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest mechanizm sterującym pochyleniem oparcia z siedziskiem w wersji zintegrowanej synchronicznej. Umożliwia on blokowanie pozycji oparcia w nieskończonej ilości pozycji. Jednocześnie oznacza jednak dość mocne uderzenie oparcia po zwolnieniu blokady. Często dla osób delikatnych może to być bolesne zjawisko. Mając na myśli użytkowników o delikatnej budowie warto rozważyć zastosowanie mechanizmy synchronicznego, który zawiera bardzo ważny element eliminujący ten wspomniany problem. Jest to funkcja anti-shock. Mechanizm synchroniczny w połączeniu regulatorem głębokości siedziska wydaje się najlepszym dla kobiet rozwiązaniem – budową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *