Czas biurowych zmian

Krzesło do biura JustTak samo jak w gospodarstwie domowym podejmowana jest decyzja o remoncie, tak samo i w biurze powinien nadejść ten oczekiwany czas. Letni czas urlopowy to doskonała okazja by odświeżyć biura, odnowić wnętrze i wcielić w życie biurową ergonomię. Wiele biur polskich małych firm ciągle posiada dość archaiczny wygląd, który nie zmienia się od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Pracownicy również często bardzo przywiązani do swoich posad, w oczekiwaniu na dotrwanie na emeryturę nie wychodzi przed szereg. A przecież przedmioty stanowisk pracy takie jak krzesła biurowe bezwzględnie nadają się do natychmiastowej wymiany.
Biuro to miejsce w którym częściej lub rzadziej pojawia się potencjalny lub aktualny klient. Nieład biurowy lub jego archaiczny wyglądnie przyciąga, już na starcie stawia firmę na straconej pozycji. Nawet jeśli dojdzie to rozmów biznesowych to w negocjacjach dużo się straci, konieczne będą ustępstwa, obniżenie ceny – wszystko przez brak marki i biurową bylejakość. Starty ponoszą są w każdej przestrzeni. Pracownicy biurowi nie są w stanie uzyskać komfortu fizycznego, tak niezbędnego do pełnego umysłowego poświęcenia się swoim zadaniom. Krzesła biurowe w małych firmach i urzędach niskiego szczebla nie mają nic wspólnego z ergonomicznym standardem. A przecież dostęp do informacji w Internecie nie jest ograniczany. Istnieje wiele portali oferujących rzetelne informacji. Niestety wiele pracodawców, mimo upływu czasu decyzyjne są w poprzednich epokach. Ogromna rewolucja w produkcji krzeseł obrotowych, nowo możliwości, ergonomiczny standard jest całkowicie często odrzuca w procesie decyzyjnym. Sugerowanie się cena i wyglądem nie prowadzi w tym przypadku do niczego dobrego.
Jeśli już zostanie podjęta decyzja o odnowieniu biura, trzeba podjąć właściwe decyzje. Najgorszy przypadek to zakup po raz kolejny tanich przedmiotów wyposażenia. Dobrze jest spróbować zastanowić i następnie sprawdzić, dlaczego w każdej większej firmie wybierane jest tylko i wyłącznie ergonomiczne wyposażenie. Takie zagłębienie się w temat biurowego otoczenia pozwala zmienić swoje nastawienie, ale wymaga to pewnego otworzenia się na dany temat. Sztywno trzymanie się swojego zdania „ bo cena jest niska” to pewnego rodzaj bańka, która szybko pęka. Błędne decyzyjne biurkowe koło widoczne są w urzędach gmin. Mimo zmiany biurowego wnętrza dalej wybierane są krzesła tanie z niskim oparciem i niemające nic wspólnego z ergonomią. Dlaczego ? Bo są tanie. A przecież taki rodzaj krzeseł co najwyżej może być przeznaczony do bardzo sporadycznego użytkowania w domu, a nie to do niemal ośmiogodzinnego użytkowania w biurze urzędu lub firmy.
Niski standard wyposażenia wpływa destrukcyjnie na zdrowie użytkowników. W ostatnich lata wiele słyszy się o coraz słabszych kręgosłupach młodego i średniego pokolenia. Brak aktywności fizycznej w połączeniu z nieprawidłową pozycją siedząca ( niedopasowanie krzesła ) powoduje liczne dolegliwości dolnego odcinka kręgosłupa. Oczywiście jest to proces długotrwały, ale gdy pracownik zaczyna odczuwać bóle jest już za późno. Wybór droższego krzesła w standardzie ergonomicznym zabezpieczy zdrowie pracowników, podniesie ich koncentrację. Inwestycja w krzesła regulowane szybko się zwraca – takie są opinie wielu właścicieli firm, którzy dokonali zmian w swoich biurach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *