Dedykowane rozwiązania biurowe

Krzesła biurowe wytrzymałeZatrudnienie nowego pracownika wymaga przygotowania nowego stanowiska pracy lub reorganizacji w przypadku stanowiska przejmowanego po innej osobie. W większość firm nastąpiła już reorganizacja biurowej przestrzeni. Nowe wyposażenia zostało wdrożone zgodnie z filozoficzną ergonomią. Coraz częściej słyszy się określenie –ergonomiczne krzesła biurowe. Dla wielu osób ergonomiczne rozwiązania wydaje się być wystarczające dla każdego pracownika, niezależnie do jego budowy ciała. A przecież dla osób bardzo otyłych czy wysokich potrzeba dedykowanych rozwiązań. Trzeba mieć tego świadomość. Zatrudniając osobę, której budowa ciała odbiega bardzo od normalnego społecznego wzorca, należy zapewnić jej należy komfort.
Przede wszystkim biurko nie może być zbyt zabudowane. Z naturalnych przyczyn potrzeba więcej miejsca na dla ciała. Takie niezabudowane biurka to obecnie coraz częściej norma w każdym biurze. Dokumenty cyfrowe spowodowały, że biurko to miejsce przestronne i całkowicie niezabudowane. Ergonomiczne krzesła biurowe to zalecany standard do intensywnej pracy biurowej przy komputerze. Jednakże ten rodzaj w pełni regulowanych krzeseł nie rozwiązuje wszystkich problemów. Osobom z nadwagą, czy bardzo wysokim nie uda się znaleźć oczekiwanego rozwiązania.
Cechą wspólną krzesła dedykowanego zarówno dla osób z duża wagą jak i jak wysokich ( których waga proporcjonalna do wzrostu ) musi być wytrzymała budowa. Tak właściwości krzesła musi być mierzalna, zazwyczaj wymagany jest certyfikat wytrzymałości krzesła do 150 kg. Coraz więcej polskich producentów widząc sytuacje na rynku, zwiększające się coraz bardziej zapotrzebowanie na produkty – wysyła swoje najlepsze krzesła na badania certyfikujące. Ale certyfikat nie załatwia wszystkiego. Potrzeba racjonalnego podejścia. Wielu sprzedawców i dystrybutorów krzesła z wytrzymałością certyfikowaną uważna za produkty doskonale, dla osób wysokich lub bardzo otyłych. A przecież potrzeba również innych rozwiązań w parze z wytrzymałą budową. Przede wszystkim wymiar siedziska, szerokość. Jest to wartość stała, nie podlegająca procesowi regulacji. Wskazane jest, aby dla osób z bardzo dużą nadwagą wymiar siedziska był w granicach sześćdziesięciu centymetrów. Drugi aspekt to głębokość siedziska, która powinna być regulowana poprzez mechanizm przesuwu siedziska. Ale to nie koniec. Idąc dalej i szukając dalszych dedykowanych rozwiązań we wspomnianej grupie można wymagać więcej. Regulowane podłokietniki do zewnątrz są potrzebne w przypadkach skrajnej otyłości. Często bowiem podłokietniki muszą zostać odkręcone, inaczej osoba nie jest w stanie się zmieścić. Kolejne ważne specjalistyczne rozwiązania to asynchroniczny mechanizm sterujący siedziskiem i oparciem. W krzesłach biurowych dedykowanych użytkownikom o normalnej budowie ciała dominuje mechanizm synchroniczny. Nie trudno się domyśleć, że wersja asynchroniczna bardziej niestandardowa będzie bardziej odpowiadać osobom otyłym i wysokim. Kluczowe jest również piankowe wypełnienie siedzisk-owe. Dla osób z tak dużą waga potrzeba najwyższej jakości pianki – od odpowiedniej grubości i gęstości.
Dla osób bardzo wysokich potrzeba jeszcze jedno rozwiązania – podwyższenia na stałe pułapu siedziska o co najmniej 8-10 cm. Jest to bardzo proste do zrealizowania dla producenta, który używana innej, „wyższej” kolumny gazowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *