Krzesła biurowe indywidualne zamówienie

Krzesło biurowe Ergo ComfortCoraz więcej biurowych przestrzeni wyposażanych jest zgodnie z zasadami ergonomii. Ergonomia to nurt filozoficzny, którego celem jest troska o człowieka, o jego codzienny fizyczny i psychiczny komfort. Praca w biurze wydaje się być przyjemna, dla ciała bo przecież fizycznie się tutaj nie pracuje. Jednakże niemal całodniowy pobyt pracownika w biurze ( poza przerwą na śniadanie/lunch ) to przebywanie w pozycji siedzącej.  Wielu osób traktuje tą pozycji jako coś całkowicie naturalnego dla ciała. Ale przecież przez wieki człowiek, kiedy pracował na stojącą. Pozycja siedząca biurowa wymaga przede wszystkim skupienia, koncentracji. Ale nie da się tego osiągnąć jeśli krzesło biurowe nie będzie dopasowane do ciała. Spasowanie siedziska i oparcia krzesła z naturalną budową ciała użytkownika jest kluczowe. W większości dużych i średniej wielkości firm ergonomia stanowiska pracy jest kluczowa. Wybierane są krzesła biurowe z zaawansowanym mechanizmem, którego liczne zakończenia regulacyjne umożliwiają niemal nieograniczony zakres regulacji.
Często jednak zapomina się, że dla osób o nietypowej budowie ciała nawet krzesła w pełni ergonomiczne nie będą wystarczające. Dla osób z dużą nadwagą, wysokich, czy wręcz przeciwnie dla osób o filigranowej budowie krzesło biurowe trzeba zamówić indywidualnie. Posiadanie powtarzalnych stanowisk pracy w biurowej przestrzeni to podstawa nowoczesnego biura. Co jednak należy zrobić, jeśli potrzeba stanowiska dedykowane? Czy należy wyłamać się z powtarzalności i wybrać całkowicie inny model krzesła dedykowany danej grupie osób ? Warto tego unikać z co najmniej kilku powodów. Zakupując inny model krzesła w pewien sposób skaże się jego użytkownika, na wyróżnianie. Szczególnie odczuwalne będzie to kiedy osoba jest bardzo otyła, często bardzo cierpi, ma niską samoocenę i czuje się gorsza. Kupując jej krzesło kompletnie inne pod względem wyglądu, tkaniny jeszcze bardziej problem niskiej oceny się pogłębi. Oczywiście są osoby bardzo otyłe, które mają dystans do swojego problemu. Normalne stanowisko ergonomiczne dedykowane jest użytkownikom do 100 kg. Brak takiego stanowiska spowoduje, że osoba bardzo otyła lub wysoka nigdy nie osiągnie należytego komfortu fizycznego. A to przekłada się negatywnie na koncentracje, umysł – przeszkadza w wydajnej pracy.
Wiele dużych korporacyjnych biur wyposażanych jest w  ergonomiczne i wytrzymałe krzesła – z certyfikatem wytrzymałościowym do 150 kg. Taki wariant wydaje się być wystarczający, gwarantuje wygodę każdemu pracownikowi nawet z dużą nadwaga. Certyfikat to jednak w takich przypadku trochę za mało. Dla osoby bardzo otyłej potrzeba w krześle kilku innych rozwiązań. Przede wszystkim szerokość siedziska musi być na tyle dużo, by pracownik otyły mógł zmieścić się w obrysie siedziska. Siedzisko powinno być zbudowane na bazie integralnych pianek, które zagwarantują dodatkową wytrzymałość i komfort. Dla osoby otyłej warto zastosować inny rodzaj mechanizmu sterującego – np. wersje asynchroniczną. Dla osób bardzo wysokich potrzeba wyższego standardowego pułapu siedziska. Takie rozwiązanie umożliwi swobodę i komfort dla zdecydowanie dłuższych nóg. Zmiana kolumny gazowej na wyższą jest dość prostym rozwiązaniem. Osoby niskie, filigranowe potrzebują rozwiązań przeciwnych – niższej kolumny gazowe.
Takie skomplikowanie i różnorodność biurowa powodują, że większe firmy chcą zaopatrywać się bezpośrednio u producenta. Albo u tych dystrybutorów, którzy zapewnią po-sprzedażową obsługę z gwarancją dedykowanych rozwiązań. Takie podejście jest naturalne, dobre zarówno dla producenta jaki biznesowego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *